Chceme Vás srdečně pozvat do nově otevřených prostor SENNO – místo pro SEtkávání Nestátních Neziskových Organizací, které jsou umístěné v přízemí budovy na Senovážném náměstí 977/24, Praha 1.

IMG_1793

Jde o prostory České rady dětí a mládeže, které máme na dva dny (úterý a středa) v týdnu k dispozici my v rámci projektu RDMP HUB. Přes den je prostor otevřený dětem, mladým lidem, studentům a dobrovolníkům v režimu coworkingového klubu.

Prostory je také možno využívat pro aktivity našich členských organizací, oddílů a široké dětské veřejnosti. Pokud máte zájem prostory navštívit a využít je pro svá školení, porady, klubovou aktivity, kurzy či jen pro deskový večer s dětmi, neváhejte se nám ozvat a my Vám zajistíme zdarma rezervaci. Kapacita prostoru je variabilní dle potřeby, avšak nejvíce do 45 osob.

Veškerou komunikaci ohledně HUBu či školení směřujte na naší novou kolegyni Michaelu Mickovou na e-mailu michaela.mickova@rdmp.cz.

Klub pro děti, mládež, studenty a dobrovolníky

Smyslem existence tohoto klubu je vytvářet bezpečné prostředí pro rozvoj a vzdělávání dětí a mladých lidí ve věku 10 až 26 let.

Předpokládáme pravidelné zapojení minimálně 40 pražských účastníků, ale odhadujeme, že konečný počet bude vyšší. Na činnosti se podílí pracovník RDMP a tým dobrovolníků.

Aktivity v klubu je možné rozdělit do dvou kategorií. Prvním pilířem činnosti klubu je možnost návštěvy klubu, kde je možné soustředit se na studium, hrát deskové hry, pracovat na počítači, diskutovat s přáteli, poslouchat hudbu nebo realizovat další volnočasové aktivity. Mimo to je možné využít pracovníka RDMP k nasměrování do některé z volnočasových organizací dětí a mládeže.

Druhým pilířem činnosti klubu jsou konkrétní akce, které mají za cíl přiblížit vzdělávací aktivity, které by mohly mladé účastníky zaujmout. Součástí těchto akcí budou krátké vzdělávací kurzy, přednášky, workshopy, tvořivé aktivity, setkávání s odborníky z oblasti pedagogiky a psychologie, diskuse. Tyto aktivity budou nabízeny 1-2 x měsíčně v rámci spolupráce se vzdělávací sekcí  České rady dětí a mládeže.

Klub je otevřen vždy dva dny v týdnu od 9:00 do 16:00 hodin, tj. 8x měsíčně. Nad rámec toho proběhne minimálně jedna další aktivita měsíčně.

Prostor pro členské organizace RDMP

Mimo organizovaný program pro děti a mládež jsou prostory HUBu a jeho vybavení k dispozici členským organizacím RDMP. Ty můžou tyto prostory využívat k realizaci vlastních aktivit a setkávání svých orgánů po předchozí domluvě s kanceláří RDMP. Pro naše členské organizace poskytujeme 2 hodiny měsíčně zdarma a každou další hodinu za 200 Kč.

RDMP svým organizacím poskytuje veškerou podporu v oblasti technického, organizačního a administrativního zajištění aktivit prospěšných pro zvyšování kvality neformálního vzdělávání.

Technické vybavení HUBu

Prostory HUBu jsou vybaveny kancelářským nábytkem (např. stoly, židle) vhodným pro pořádání pracovních setkání, porad či rukodělných aktivit. Dále je prostor vybaven nábytkem vhodným pro odpočinek a příjemné trávení času pro neformální aktivity a setkání (sedací pytle, pohovky, taburety apod.). HUB je vybaven také projektorem a plátnem pro promítání prezentací a audio ozvučením pro kvalitní zvukový výstup včetně možnosti mikrofonového vstupu.

Podpora projektu

Realizaci projektu podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Magistrát hlavního města Prahy a Česká rada dětí a mládeže.

Snímek obrazovky 2022-12-11 v 13.26.31