72 hodin 2016 v Praze a okolí

CO JE 72 HODIN?

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konaly v říjnu 2016 již po páté. Kdykoliv během těchto 72 hodin (13. – 16. října 2016) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku mohli pustit do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bylo mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Do projektu je samozřejmě možné se zapojit i jakkoliv jinak. Například vymyslet úklidovou akci, zazpívat seniorům, či natřít autobusovou zastávku. Nápadů je mnoho a ne vždy se k nějakému kroku rozhoupeme, projekt 72 hodin je vhodnou příležitostí, jak udělat to, na co se už dlouho chystáte…

V Praze a okolí se v roce 2016 konalo asi 80 projektů (v okolí, tj. ve Středočeském kraji, do 50 km od centra města). Mrkněte se na příklady:

ZHSK pro stráně Petřína

Vzdálenost: 3 km

ZHSK pro stráně Petřína

Chceme vyčistit okolí hřišť a plácků na Petříně, kam rádi chodíme hrát hry, od odpadků, vylepšit záhony na dvorku domu, kde máme klubovnu, a květiny v truhlících přemístit na zimu do oken klubovny.

VÍCE O PROJEKTU >

Uklízíme Libuš a okolí

Vzdálenost: 8 km

Ilustrační obrázek

Projekt se bude zaměřovat na úklid okolních lesů, kterých je tu několik. Žáci se budou aktivně zapojovat a vymýšlet nápady na zvelebení zdejší přírody.

VÍCE O PROJEKTU >

JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA, V MADOLINCE JE NÁM PRIMA !

Vzdálenost: 8 km

JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA, V MADOLINCE JE NÁM PRIMA !

Přijďte nám pomoci opravit, upravit, vyčistit naši zahradu a zároveň se pobavit !!

Vyčistíme, opravíme, pohrabeme zahradu pro naše děti a s dětmi vyrobíme krmítka pro ptáčky, které budeme dle potřeby rozvěšovat na stromy zahrady i do Milíčovského lesa.

VÍCE O PROJEKTU >

ZHSK huculům

Vzdálenost: 11 km

ZHSK huculům

Již tradičně pojedeme na farmu Aster – do HUCUL CLUBu k huculským koníčkům na Zmrzlík u Řeporyj. Trochu tam pomůžeme a za to si můžeme na chvíli sednout „na kůň“ 🙂

VÍCE O PROJEKTU >

Brána času se otevírá

Vzdálenost: 18 km

Ilustrační obrázek

Brána času se otevírá – víkendová akce pro mládež se zaměřením na dobrovolnickou pomoc při obnově památky a úklidu jejího okolí se zážitkovým programem.

VÍCE O PROJEKTU >

Hezčí Úhonice

Vzdálenost: 18 km

Ilustrační obrázek

Vysázení květin před budovou školy potěší každého, který bude do školy přicházet nebo ze školy odcházet, nebo jen půjde okolo.

VÍCE O PROJEKTU >

Projekty, které jste měli možnost alespoň v anotacích vidět výše, jsou necelou polovinou těch, které se konaly v Praze a jejím okolí, do cca 50 km vzdálenosti. Další pražské a kolempražské projekty z roku 2016 – bylo jich asi 80 – najdete na https://www.72hodin.cz/2016/projekty.

Celkem se v republice konalo projektů asi šest stovek.
Více na www.72hodin.cz

Zdroj: 72hodin.cz