Bobříkov uspořádal na táboře Loupežnické putování

Počasí nám nadělilo vše, co je v létě možné – horko k padnutí, což jsme využili ke koupání a soutěžím ve vodě. Bouřku, tu jsme překonali a přívalové deště zažehnali.

Celotáborovou hru vedli loupežníci Drtivous a Drtinos, zatímco Drtikol a zdravotnice zároveň dohlíželi nad zdárným průběhem tábora.

Děti si užily týden her, sportování, tvoření i putování. Vyrobily si erby s názvy chatek, vytvořily si dárek domů ve formě ozdobných cedulek a namalovaly kameny z výletu na Zvíkov. Pracovní sešit, který si děti odvezly na památku domů, byl plný zajímavých naučných úkolů. Na táboře jsme se stali malými botaniky, poznávali jsme stopy v lese a naučili jsme se poskytnout kamarádovi první pomoc. Každodenní zážitky jsme zaznamenávali do pracovního sešitu, aby si děti po příjezdu domů vzpomněli na každý den pobytu na táboře. Vznikaly krásné obrázky i poutavé texty, což jistě potěšilo i rodiče.

Výzvou pro děti bylo divadelní představení, které si připravily po tlupách. Vznikly dvě pohádky v lese, kde každý účastník byl hercem v pohádce. Neméně zajímavé bylo vystoupení „Star Loupežnického putování“, kdy si děti měly připravit individuální vystoupení a bylo na co se dívat. Od tanečních po pěvecké, akrobatické, sportovní i kouzelnické.

Závěr tábora byl ve znamení skvělé nálady všech přítomných, všichni si odvezli odměny za své výkony, užili si týden s kamarády a věříme, že děti budou s radostí vzpomínat na Loupežnické putování s Bobříkovem!
Tábor se konal v rekreačním zařízení Štědronín, který se nachází na břehu Orlické přehrady v blízkosti hradu Zvíkov. Ubytování bylo v chatkách. Areál je obklopen zčásti rozlehlými lesy a zčásti poklidnou hladinou řeky Otavy.

www.bobrikov.cz