Den dobrovolnictví a volného času v Praze 10 nadchl přes 850 dětí

Je za námi Den dobrovolnictví a volného času, který se v pátek uskutečnil v Heroldových sadech v Praze 10. Přibližně 850 dětí a mladých lidí mělo možnost setkat se s 90 dobrovolníky a zástupci organizací působících v Praze 10. Ti jim předali své zkušenosti ze svých zájmových institucí. Různorodými aktivitami se pak mohli především děti a mládež dostat pod pokličku jejich činnosti. Aktivity jako výroba ptačí budky, poznávání domácích i cizokrajných zvířat, seznámení s hasičskou technikou či možnost vyzkoušet si první pomoc měly za cíl nadchnout mladé do smysluplného trávení svého volného času.

Přes 950 dětí, rodičů, prarodičů a učitelů, kteří se akce zúčastnili, měli možnost projít stanoviště celkem 14 organizací a potkat se s 56 dobrovolníky. Zjistili tak, že je v rámci Prahy 10 celá paleta možností, jak zlepšit své dovednosti v kroužcích, poznat nové kamarády, dobře se bavit nebo třeba pomoci jako dobrovolník.

Ještě jednou děkujeme všem zúčastněným školám (ZŠ V Rybníčkách, MŠ Kodaňská, Kouzelné školy, MŠ a ZŠ, ZŠ Karla Čapka a ZŠ Solidarita), které nás přišly navštívit. Děkujeme také organizacím za jejich pečlivou přípravu a nadšení (Komunitní centrum Petrklíč, z.s.KLUB PATHFINDER z.s.Sdružení mladých ochránců přírody Českého svazu ochránců přírody, Česká tábornická unie – Velká rada oblasti Praha, p.s., SDH Měcholupy, Asociace turistických oddílů mládeže České republiky – Oddíl Poutníci a Jestřábi Dubeč (jež prezentovali i činnost školy Ikigai), Dobrovolnické centrum ADRA Praha, Dobrovolnické centrum Protěž, z.s., Letokruh, z.ú., MČ Praha 10 – Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 10, p.o., Pionýr, z. s. – Pražská organizace Pionýra a Regionální centrum Hnutí Brontosaurus Praha.

Akce také získala záštitu Ing. Alexandry Udženiji, náměstkyně primátora Hlavního města Prahy. Za městskou část Praha 10 byla akci poskytnuta záštita dvěma místostarosty MČ Praha 10 JUDr. Pavlem Šutkou a MgA. Davidem Kašparem. Navštívili nás a podpořili také Ing. Milan Maršálek, radní pro životní prostředí a udržitelnost a Místní agendu 21 a Veronika Žolčáková, předsedkyně výboru sociálního a zdravotního, za to velmi děkujeme!

Podívejte se s námi na uplynulou akci ve střípcích níže nebo ve sdílené galerii zde.