Stínadelská tajemství!

Rodinná hra v uličkách pražské Malé Strany 17. 1. – 31. 3. 2023

Pojďte objevit legendy starých Stínadel. Najděte dvacet míst o kterých jste zatím jen četli. Ulice Na Nosálku, Zahradu Uctívačů ginga, Netopýří věž, Tyranův kout a mnohá další… Na místech, kam jste většinou nikdy nezabloudili.

Hra je určena všem klukům a holkám od 6 do 99 let. Sebou potřebujete jen mapu míst, tužku a možná i baterku:). S výjimkou jednoho bonusového místa jsou všechna přístupná od 10 ráno do 8 večer.

A prostřednictvím legend z pera spisovatele D. J. Žáka se přeneste do dob, kdy se začalo rodit vontské hnutí a Stínadla postupně získávala svou podobu z románů J. Foglara.

Papírovou mapu míst s herní tajenkou a legendami koupíte online v Jestřábově obchodě, přímo ve Skautském institutu na Kampě, v Café Nezisk na Pohořelci (200 Kč v hotovosti) či ji elektronicky stahujte zde. Pozor mapa do které J. Metelka místa zaznamenával je stará a méně podrobná, proto doporučujeme si ji předem srovnat s mapu současnou.

Stínadelské legendy jednotlivých míst si můžete poslechnout i v audio podobě v podání herce Richarda Fialy (audio je dostupné i online u jednotlivých otázek).

Skautská nadace Jaroslava Foglara

Herní tajenka

Ověřte správnost svých odpovědí a buďte zařazeni do každotýdenního slosování o knihy, audioknihy, hry a další předměty s tematikou Rychlých šípů od nakladatelství Albatros a ALBI. Správně musíte vyplnit nejméně 13 odpovědí, které jste získali na cestě po Stínadelských tajemstvích!

Pokud se vám hra líbila, budeme rádi za finanční podporu organizátora: Skautské nadace Jaroslava Foglara.

Za pomoc s přípravou hry děkujeme Davidovi Janu Žákovi, Renatě Wilfling, Karolíně Kroužkové, Menhartovi, Milanu Pohlovi, Muzeu hlavního města Prahy, nakladatelství Albatros, společnosti ALBI a internetové společnosti IZON.