Pozor! Při hlášení táborů nezapomeňte na všechny subjekty státní a veřejné správy

Letní prázdniny jsou za rohem a tudíž se nám krátí termíny pro ohlášení táborů na krajské hygienické stanice, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy či Magistrát hlavního města Prahy v případě, že využíváte dotaci na tábory. Níže v článku Vám připomeneme základní informace s termíny a odkazy, jakým způsobem můžete splnit ohlašovací povinnost vůči státní a veřejné správě.

Krajská hygienická stanice
Nově je možné na krajskou hygienickou stanici ohlášení odeslat elektronicky prostřednictvím jejich nového systému. Článek s podrobným popisem naleznete zde. Pro přihlášení do systému můžete využít datovou schránku spolku.

Termín: Nahlášení tábora musíte provést nejpozději 1 měsíc před začátkem konání.
Na co si dát pozor: Nezapomeňte na zajištění pitné vody (test vody mladší 3 měsíce) a kontakt na odpovědnou osobu.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
V případě, že využíváte dotaci na realizaci táborů, tak je nutné o termínu a místě konání informovat i MŠMT. K tomu můžete využít e-mailovou adresu Dotace.Mladez@msmt.cz. Seznam všech Vámi pořádaných akcí uveďte v excelovské tabulce zpracované od ministerstva.

Termín: Nahlášení tábora musíte provést nejpozději do 17.6.2024.
Na co si dát pozor: Využijte předepsaný vzor dokumentu.

Magistrát hlavního města Prahy
Podmínka vzniká při podpisu smlouvy případě získání podpory v Opatření IIa nebo IIb v rámci dotace Magistrátu HMP na podporu táborů. Povinnost je nutné splnit prostřednictvím elektronického formuláře (ZFO). Hlášení se vztahuje na podrobnosti o konání všech dotovaných akcí v průběhu letních prázdnin. Veškeré informace naleznete zde.

Termín: Nahlášení tábora musíte provést nejpozději do 15.6.2024.
Na co si dát pozor: Využijte předepsaný vzor elektronického formuláře.